czwartek, 13 października 2011

obraz - króciutki kursik ...

Witam, kolejny obraz wykonany techniką filcowania na mokro ... kwiaty na niebieskim tle z hiszpańskiej wełny. Rozpoczełam go jeszcze w sierpniu, tak jakoś nie mogłam dokończyć. Dopiero parę dni temu zrobiłam lekkie poprawki na sucho... no i jest. Jak widać dodałam trochę jedwabnych nitek, które ładnie wyostrzają kolory. Mam zamiar jeszcze go trochę na mokro pofilcować, ale to dopiero po niedzieli.

Ułożyłam tło z trzech warstw na zmianę: pion, poziom, pion. Wcześniej przygotowałamm płatki do listków. Ułożyłam wg. własnego pomysłu, później dodałam jedwab.

Obficie zmoczyłam wodą z szarym mydłem, jak widać położyłam folię bąbelkową i rozpoczęłam lekkie filcownie wałkiem.Filcowałam tak około 35 minut. Na zmianę wkładałam do ciepłej i zimnej wody.Zrobiłam kilka poprawek igłą na sucho i teraz wygląda tak. Niestety, nie wiem co to za kwiaty, może margaretki!!!!  Mnie sie podobają. Pozdrawiam.


5 komentarzy:

 1. Very well done marguerites-field with a beautiful blue background, which arranges the flowers well plastically. Regards Senna

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ważne jak tym kwiatuszkom na imię,ważne ,ze to co zrobiłaś jest PIĘKNE!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny :)i widać,że masz pomocnika: Gryfuś podchodzi doń z sercem i nosem..Chyba ma ochotę na ten dywanik :)Zresztą dopiero przy nim widać ,że to raczej dywan nie dywanik- wielki jest ! jestem pełna uznania:)Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny kursik. Nie używam drucików. Kiedyś próbowałam, ale mi nie wychodziło. Zresztą przy tych breloczkach to nie jest konieczne. A filcuję normalnie igłami. Dłuuugo, żeby były dosyć twarde. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczny! Te kwiatki to z pewnością margerytki :)- wspomnienie lata

  OdpowiedzUsuń